כמה טיפ צריך להשאיר למובילים

הובלות קטנות

עונת ההובלות בפתח וזה הזמן לדעת כמה טיפ צריך להשאיר למובילים ועל פי מה נקבע גובה הטיפ המוענק למובילים מעבר לעלויות ההובלה.

חודשי הקיץ נחשבים לעונה החמה (תרמי משמע) בענף ההובלות, כאשר מספר ההובלות המתבצעות מדי יום במהלך חודשי הקיץ מזנק בעשרות אחוזים בהשוואה לכל תקופה אחרת לאורך השנה. שירותי הובלות בצפון הארץ, במרכז או בדרום, מיושמים על ידי חברות הובלה מקצועיות ומנוסות ועל ידי נותני שירות העוסקים בתחום. ברוב המקרים, עלויות ההובלה נקבעות בהתאם למספר פרמטרים עיקריים כגון: היקף התכולה המיועדת להובלה, המרחק הגיאוגרפי בין נקודת הובלת התכולה לבין נקודת פריקת התכולה, וכמובן, מורכבות ההובלה בהתאם למיקומו של המשרד/חנות/דירה ביחס למבנה וביחס לרחוב.

מעבר לעלויות ההובלה הנקבעות מראש בין חברת ההובלה למזמין השירות, נהוג שמזמיני השירות מעניקים טיפ אישי לכל אחד/אחת מהמובילים אשר ביצעו את עבודות ההובלה. במידה וגם אתם שוכרים את שירותיה של חברת הובלות כזו או אחרת ומעוניינים לדעת כמה טיפ נהוג להשאיר למובילים.

כמה טיפ צריך להשאיר למובילים

אנו ממליצים לכם לחשב את גובה הטיפ בהתאם לפרמטרים הבאים:

  •  סוג ההובלה אותה אתם עתידים לבצע – בענף ההובלות קיימים מספר סוגים שונים של עבודות הובלה כגון: הובלת דירות ובתים, הובלות משרדים, הובלת בתי עסק וכדומה. סוג ההובלה משפיע על עלויות העבודה וכפועל ישיר על גובה הטיפ אותו תדרשו להעניק לכל אחד/אחת מהמובילים. חשוב לציין שככל שעלות ההובלה גבוהה יותר, כך נהוג להשאיר טיפ גבוה יותר למובילים.
  •  האם מדובר בשירותי הובלה קטנה או בשירותי הובלות גדולות – היקף התכולה המיועדת להובלה היא זו הקובעת האם מדובר בשירותי הובלה קטנה המיועדים למטרות הובלות לפריטים בודדים או למספר מצומצם של פריטי ריהוט ותכולה או האם מדובר בשירותי הובלה לכמות גדולה של פריטי תכולה וכדומה. ככל שמספר פריטי התכולה גדול יותר, כך עבודות ההובלה מורכבות יותר ולכן גובה הטיפ אותו תדרשו להשאיר למובילים גדל יותר.
  • המרחק הגיאוגרפי בין נקודות ההובלה – ככל שהמרחק בין נקודת ההובלה לנקודה בו המובילים נדרשים לפרוק את התכולה גדול יותר, כך משך ההובלה ארוך יותר ולכן נהוג להשאיר טיפ גבוה יותר למובילים. חשוב לציין שגם במסגרת שירותי הובלות במרכז הארץ נהוג לתת טיפ גבוה יותר למובילים וזאת לנוכח פקקי התנועה וההתמודדות עם מציאת מקום חנייה לרכבי ההובלה.
  • היקף שירותי ההובלה – במקרים בהם שירותי ההובלה כוללים גם שירותי אריזה ו/או שירותי פירוק והרכבה של ארונות, מערכות ריהוט וכדומה, נהוג להשאיר טיפ גבוה יותר לצוות המובילים.

יחד עם כל האמור לעיל, חשוב לנו לציין שגובה הטיפ אותו אתם בוחרים להשאיר למובילים, נקבע אך ורק על פי ראות עיניכם ושביעות רצונכם מהשירות אותו קיבלתם מצוות המובילים לאורך כל עבודות ההובלה.

כמה טיפ צריך להשאיר למובילים
1 (20%) 1 vote

כתיבת תגובה